Yahudi Tarihi

Ünlü tarihçi Paul Johnson; "Yahudi Tarihi" adını taşıyan bu kapsamlı kitabında binlerce yıllık bir tarihi geçmişin izini sürüyor.
İlk dönemlerinden yakın tarihe uzanan geniş bir çerçevede, bu tarihsel olguları ciddi bir bilgi birikimi ışığında analiz ediyor. Tarihsel olguların en çarpıcılarından birisi olan bu tarih aydınlanıyor.
Önyargılar, bilgiye dayanmayan inanışlar karşısına çok geniş bir kaynak taramasına dayanan bilimsel ölçütlerle çıkıyor. Dünya tarihini ciddi bir biçimde etkilemiş bir halkın hikayesi kitapta tüm yönleriyle, özgün belgelere dayalı olarak anlatıyor. Halen yaşanmakta olan olaylar bu kitabın ışığında daha iyi anlaşılacaktır. Kitap, alanında varolan bilgi boşluğunu doldurmaya adaydır.

"Üstün, güçlü bir çalışma... Muhteşem bir başarı."
- Arthur Herzbergi
The New York Times Book Revievo

"Johnson bir tek kitapla olağanüstü nicelikte yararlı bilgiler sunuyor ve Yahudi tarihi hakkında gerçekçi bir tarzda konuşuyor."
- Armando Momigliano
The New Yorker Review of Books

"Johnson konusuna tek kitaplık profesyonel hikayelerin hiçbirinde rastlanmayacak bir canlılık verdi. Tarzının dramatik olmasına rağmen yapay duygusallıktan uzaktır ve gerçekler saptırılmadan tamamı tarif edilmiştir.
- John Gross
The New York Times

YAZAR:Paul Johnson
ÇEVİRMEN:Filiz Orman
BARKOD:9789756742082
ISBN:9789756742082
SAYFA SAYISI:702
SATIŞ FİYATI:25.00
KİTAP BOYUT:13.5 x 19.5 cm
KİTAP KAPAK CİNSİ:Karton Kapak
KİTAP YAYINCI:Pozitif Yayınevi