Rehin Ülke

Türkiye'de 1980'lerden sonra, oluşan siyasi ve sosyal yapı olaylara bakışımızı 180 derece değiştirdi. Birinin kara dediğine diğerinin ak demesi artık normal karşılanan bir vakıa haline geldi.

Tanzimat'la başlayan değişim ve dönüşüm hareketleri bugün geldiğimiz nokta itibariyle hala devam ediyor. Ama Ab süreci, Kıbrıs, PKK terörü, ABD'yle olan ilişkiler, Kuzey Irak gibi sorunlar bizdeki düalist (ikili) yapıyı da gün yüzüne çıkartıyor. Peki bu sorunları nasıl değerlendireceğiz, çözeceğiz ve bu çözümlerde mutabık kalacak mıyız?

Yazdığı Rutin Dış kitabıyla gündeme gelen ve çok tartışılan emekli vali Salih Şarman bu kez yukarıda saydığımız meselelerin perde arkasını aralıyor. Olayları her iki açıdan, hem sağdan hem soldan, enine ve boyuna tartışlarak masaya yatırıyor. Paranın tek bir yüzü değil, iki yüzü olduğunu gösteriyor.

Terörle mücadelede adeta kendini siper eden, elini taşın altına koyan ve bu uğurda medyanın boy hedefi haline gelen Salih Şarman yüz yüze okuduğumuz bütün sorunları anlayavağınız bir dil ve üslupla sizlere sunuyor.

Rehin Ülke akılla duygu bütününü bir araya getiren ve niçin rehin ülke haline geldiğimizin resmini çizen muazzam bir çalışma.

YAZAR:Salih Şarman
BARKOD:9789756461761
ISBN:9789756461761
SAYFA SAYISI:412
SATIŞ FİYATI:19.50
KİTAP BOYUT:13.5 x 21 cm
KİTAP KAPAK CİNSİ:Karton Kapak
KİTAP YAYINCI:Pozitif Yayınevi